Ikonka RSS Bullet (black)
 • Mam Swój Świat – serwis z ćwiczeniami edukacyjnymi dla dzieci

  Opublikowano: 24 maja 2014 MaTi Brak komentarzy

  Serwis MamSwojSwiat.pl powstał w odpowiedzi na wciąż rosnącą potrzebę wspierania dzieci z szerokim spektrum autyzmu. Zawarty w nim bogaty materiał został opracowany przez doświadczonych specjalistów logopedów i pedagogów. Serwis zawiera ćwiczenia kładące nacisk na różne obszary funkcjonowania dziecka: emocjonalny, intelektualny oraz społeczny.

  mam swoj swiat strona glowna autystyczni.pl

  Program stanowi obszerną bazę profesjonalnie przygotowanych ćwiczeń, gier i zabaw, które pozwalają ćwiczyć abstrakcyjne i logiczne myślenie, co ściśle odpowiada potrzebom dzieci dotkniętych autyzmem.

  MamSwojSwiat może być skutecznym narzędziem do pracy z dziećmi mającymi trudności komunikacyjne i społeczne. Dostarcza materiałów do ćwiczeń w tak ważnych obszarach jak: rozumienie relacji przestrzennych, czasowych i przyczynowo – skutkowych, rozumienie relacji społecznych i reguł prawidłowego postępowania, rozumienie pojęcia „dobra” i „zła”, rozpoznawanie i nazywanie emocji oraz rozumienie metafor.

  ćwiczenie matefora

  Zawartość programu i sposób prezentacji treści zaciekawią wszystkie dzieci. Serwis MamSwojSwiat może być zarówno uzupełnieniem i rozszerzeniem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jak i stanowić wsparcie dla osób wymagających indywidualnej ścieżki edukacyjnej.

  Gry i ćwiczenia przedstawione są w formie ładnych kolorowych animacji. Dzieci mogą także oglądać krótkie historyjki animowane i układać puzzle. Gry zapewniają dobrą zabawę i dzięki swoim walorom estetycznym zachęcają dzieci do pracy.

  Serwis MamSwojSwiat składa się z pięciu działów: Emocje, Wyrażenia Przyimkowe, Historyjki Obrazkowe, Metafory, Dobre Maniery oraz dodatkowo z Indywidualnej Ścieżki Pracy, która daje możliwość przejścia przez ćwiczenia w kolejności ustalonej przez specjalistę.

  screen cwiczenie przyimki

  W każdym dziale znajdują się ćwiczenia podzielone na bloki tematyczne. Po wykonaniu każdego bloku użytkownik otrzymuje nagrodę w formie krótkiej gry edukacyjnej. Skonstruowane na potrzeby programu gry gwarantują dobrą zabawę i mają wartość dydaktyczną. Dostęp do gry jest uruchamiany wyłącznie po wykonaniu zadań należących do danego bloku. Należy przejść cały blok, aby móc rozpocząć bawić się kolejnym.

  screen cwiczenie historyjka

  Z trakcie zabawy zadaniami z wybranego bloku, z boku ekranu widoczny jest plan zajęć, dzięki któremu dziecko wie, jakiej liczby zadań może się spodziewać i kiedy otrzyma dostęp do gry-nagrody. W miarę wykonywania kolejnych ćwiczeń użytkownik obserwuje swoje postępy. Przewidywalność i nagroda po wykonaniu całego bloku motywują dzieci i jeszcze bardziej zachęcają je do zabawy.

  Z programu można korzystać na dwa sposoby. Użytkownik może sam decydować, co i w jakiej kolejności będzie wykonywał – wybiera dział i blok tematyczny z ćwiczeniami uwzględniając swoje potrzeby i upodobania. Jest to sposób korzystny dla rodziców lub specjalistów chcących popracować z dzieckiem nad wybraną umiejętnością. Drugą możliwością jest skorzystanie z indywidualnej ścieżki pracy – użytkownik klikając w odpowiednią ikonkę na stronie głównej zostanie pokierowany przez system drogą opracowaną dla zoptymalizowania efektów wykonywanych zadań. Ten sposób korzystania z programu jest korzystny dla osób, które chciałyby wykonać wszystkie ćwiczenia, ale nie wiedzą, od czego zacząć i jaką kolejność obrać.

  Do dyspozycji nauczycieli i terapeutów oddano zakładkę DLA SPECJALISTÓW. W tym miejscu umieszczone są wszystkie ćwiczenia i gry z podziałem tematycznym. Specjaliści mogą sami dokonać wyboru, z jakich materiałów chcą skorzystać podczas pracy z dziećmi.

  screen dla specjalistow

  W zakładce STATYSTYKI można obserwować postępy dziecka.
  W zakładce ARTYKUŁY można usystematyzować wiedzę na temat autyzmu, poznać mechanizmy powstawania trudności i znaleźć wskazówki na temat usprawniania słabszych obszarów dziecka.
  UWAGA! Każdy, kto zarejestruje się do 15 czerwca 2014 roku otrzyma bezpłatny dostęp do całej zawartości programu ważny do końca lipca 2014 roku.
  Skorzystaj z programu, a przekonasz się, że nie tylko wesprze proces terapeutyczny Twojego dziecka, ale też zapewni mu dawkę dobrej zabawy! Warto także wykorzystać każdą sytuację, która daje możliwość nawiązania wzajemnego kontaktu.
  www.mamswojswiat.pl

  Serwis MamSwojSwiat.pl powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1)

  ue

  Zostaw odpowiedź

  Musisz się zalogować aby móc komentować.