Ikonka RSS Bullet (black)
 • Przyczyny autyzmu

  Opublikowano: 16 listopada 2011 Barbara Brak komentarzy

  Autyzm jest zaburzeniem rozwoju o podłożu neurobiologicznym. Oznacza to, że istnieje grupa dzieci, która bardziej niż inne grupy jest podatna na rozwój autyzmu. Ich układ nerwowy jest na tyle wrażliwy, że przyczyny autyzmu są u nich nie do przewidzenia.

  Początek choroby może być spowodowany wieloma czynnikami, tak różnorodnymi jak rożne jest każde dziecko. Może to być choroba z wysoką gorączką, szczepienie (chociaż najnowsze badania wykazały, że nie ma bezpośredniego związku autyzmu ze szczepieniami) jakieś trudne doświadczenie w życiu dziecka, a nawet przeprowadzka. Dzieci z grupy o słabszym układzie nerwowym będą bardziej podatne na takie bodźce. U zdrowego dziecka, nie znajdującego się w grupie podatnej na autyzm, nie pojawią się objawy autyzmu.

  Oprócz dzieci, u których autyzm jest spowodowany tymi czynnikami, są też inne. Niektóre dzieci rodzą się z autyzmem, u innych obserwuje się stopniowe pojawianie się objawów autyzmu. U tej drugiej grupy dzieci trudni stwierdzić, jakie są przyczyny autyzmu w ich przypadku.

  Zostaw odpowiedź

  Musisz się zalogować aby móc komentować.